Mieszkańcy korzystający ze studni indywidualnych powinni pamiętać o regularnym badaniu jakości wody. Państwowa Inspekcja Sanitarna zaleca wykonanie badań po uruchomieniu studni oraz co najmniej raz w roku w trakcie jej użytkowania.
Kontrola jakości wody pozwala wykryć m.in. bakterie oraz substancje mogące stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dodatkowe badania warto wykonać po zalaniu studni, dłuższej przerwie w użytkowaniu lub po jej dezynfekcji.
Badania można wykonać w laboratoriach Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz innych laboratoriach posiadających odpowiednie uprawnienia.
Strona sfinansowana z Grantu w ramach projektu "Cyfrowa Gmina" ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.